BALUSTRADY SZKLANE | WYSTAWA BALUSTRAD W KRAKOWIE
14
post-template-default,single,single-post,postid-14,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

WYSTAWA BALUSTRAD W KRAKOWIE

19 Mar WYSTAWA BALUSTRAD W KRAKOWIE

g1Ostatnimi czasy pojechałem do Krakowa aby odwiedzić halę na, której odbywały się targi materiałów budowlanych ze szkła. Nie były to tak wielki targi jak te w Poznaniu, ale za to odbywały się tam o wiele bardziej specjalistyczne wystawy i można było spotkać o wiele więcej ludzi, którzy na prawdę znają się na rynku materiałów ze szkła.

W hali można było zobaczyć mnóstwo firm z całej Europy, m.in ze Szwecji i Szwajcarii. Największe wrażenie na zwiedzających zrobili jednak Węgrzy, którzy rozstawili wielkie tafle szkła Lacobel , które zachwycały nie tylko wielkością ale także piękną grafika na szkle . Opowiadali tez wspaniale o innowacyjności tego produktu i jego walorach estetycznych. W ich wystawianiu podczas targów często podkreślali także stosunek jakości wykonania szkła do jego ceny. Okazuje się, ze szkło jest materiałem nie tak drogim jak mogło by się wydawać. Kolejnym aspektem, który mnie zaskoczył jest to że w Europie oraz na świecie coraz częściej wykorzystuje się szkło jako materiał budowlany. Jednak nie tylko jako materiał budowlany ale jako ozdobę pomieszczeń. Szkło z grafiką , które prezentowali Węgrzy znajduje swoich zwolenników w wielu miejscach na świecie!

W kolejnym sektorze targów można było zobaczyć balustrady szklane . Na powierzchni ponad 300m2 rozstawili się wystawcy z Polski oraz Wielkiej Brytanii. W powietrzu można było wyczuć atmosferę zdrowej rywalizacji. Dowiedziałem się bardzo wiele na temat balustrad. Wiedza jaką posiadali wystawcy była ogromna i widać było, że są mistrzami swoje fachu. Postarałem się zapamiętać co mówił jeden z przedstawicieli największej firmy wytwarzających balustrady szklane w Polsce:

” Balustrady szklane samonośne czy schodowe od niedawna zaczęły pojawiać się w naszych domach i mieszkaniach. Nowoczesne technologie udostępniają nam coraz bardziej skomplikowane rozwiązania. Na rynku jest niewiele firm, które podejmują się trudnego zadania jakim jest wykonanie bardziej skomplikowanych balustrad szklanych

Balustrady szklane schodowe czy balkonowe to innowacyjne rozwiązania, które są wykonane ze szkła hartowanego i laminowanego. Jednak schody zaczynają się dopiero kiedy jakaś firma ma wykonać balustrady gięte. Jest to niesamowicie ciężkie – wymaga nienagannej pracy zarówno projektanta jak i robotników montujących ten typ balustrad. Balustrady gięte należą do najdroższych dostępnych na rynku balustrad”

 Podsumowując Targi udały się wyśmienicie a szkło Lakobel oraz balustrady szklane podbiły serca zarówno użytkowników jak i firm z branży szklanej.

2 komentarze

Post A Comment

wordpress theme powered by jazzsurf.com