BALUSTRADY SZKLANE | Wykorzystanie balustrad ze szkła
144
post-template-default,single,single-post,postid-144,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Wykorzystanie balustrad ze szkła

21 maja Wykorzystanie balustrad ze szkła

Szkło jest materiałem, który doskonale sprawdza się w różnych zastosowaniach przy wykończeniu wnętrz. Mimo że początkowo może się kojarzyć z kruchością i delikatnością, to nowoczesne jego odmiany pozwalają na naprawdę duże możliwości wykorzystania. Jest to także materiał nowoczesny, pasujący do każdego pomieszczenia i świetnie uzupełniający aranżację, które zostały już wykonane. Elementy szklane są szczególnie chętnie wykorzystywane przez młodych, kreatywnych architektów, można je spotkać nie tylko w obiektach publicznych, centrach handlowych i hotelach, ale także mieszkaniach i domach prywatnych. Dzięki swojej prostocie bardzo dobrze wkomponowują się w nowoczesną stylistykę i wzornictwo, nadając obiektom prestiżu i elegancji. Jednymi z częściej wykonywanych elementów ze szkła są balustrady szklane, dzięki wykorzystaniu tego materiału można otrzymać naprawdę ciekawe aranżacje, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Balustrady szklane wykonuje się bowiem z odpowiednich odmian hartowanego i klejonego szkła, dzięki czemu nie ma możliwości, żeby mogły one ulec uszkodzeniom zagrażającym osobom korzystającym ze schodów.

balustrada szklana w płocku

szklane balustrady doskonale sprawdzają się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także na zewnątrz, na tarasach domów i mieszkań czy balkonach. W porównaniu z balustradami betonowymi czy metalowymi są one niezwykle lekkie i delikatne. Z jednej strony nie przytłaczają swoim wyglądem i nie zmniejszają przestrzeni użytkowej, a z drugiej gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Często szkło łączone jest z dyskretną konstrukcją drewnianą albo metalową, która ma za zadanie usztywnić całość i zapewnić odpowiednią stabilność. Niewątpliwą zaletą balustrad szklanych jest także ich użytkowanie. Można je bardzo łatwo utrzymać w czystości, bo stosuje się do ich mycia standardowe środki czystości do szkła, nie wymagają poza tym żadnych regularnych zabiegów konserwujących czy malowania. Wszystko to sprawia, że są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w nowo budowanych obiektach i budynkach.

Tak na koncu mojego wpisu chciałbym polecić najlepszą firmę ze Szczecina wykonującą balustrady, proszę oto link:

Balustrady szklane szczecin

 

 

1Comment
  • hamaak
    Posted at 01:10h, 07 sierpnia Odpowiedz

    artykul bardzo pomogl mi w wybraniu wlasciwej balustrady. polecam wykonanie ich na stronie

Post A Comment

wordpress theme powered by jazzsurf.com